Як простими речами надати допомогу планеті та екології?
- Організувати вдома роздільне збирання сміття.
Тобто відокремлювати та складувати окремо та здавати в переробку:
– все що зроблено з паперу та картону (упаковки, коробки, газети, непотрібні журнали та інше);
– пластикові пляшки;
– скло, як на бій так і в прийом склотари;
– поліетилен (зараз дедалі більше відкривається пунктів прийому);
– пластик.
2. Економія електроенергії.
Встановити економічне освітлення, LED лампочки та світильники, та виробити звичку вимикати освітлення за відсутності його необхідності. Також по можливості купувати економічні електроприлади. Можливо встановити датчики руху для автоматичного освітлення (це найоптимальніший варіант).
3. Економія води.
Вимкнення води, коли чистите зуби, і у випадках, коли це можливо. Купівля посудомийної машини значно заощадить витрати води.
Своєчасна оплата рахунків за подачу та відведення води (дуже важливий пункт через дорогий і дуже складний процес ведення водного господарства).
При можливості оснастити стічні води обладнанням зворотного осмосу.
4. Розумні покупки.
Намагайтеся робити розумні покупки, за необхідністю, віддаючи перевагу товарам упакованим у папір та картон. Також дуже важливо підготувати з собою пакети та сумку, щоб не пакувати в додатковий поліетилен.
5. Здавання сміття безпосередньо в переробку.
Сміття, викинуте просто у контейнер із ймовірністю 50% потрапить на полігон.
За даними екологічного моніторингу, в Україні в середньому переробляється від 40% – до 60% усіх твердих побутових відходів. При цьому обсяги споживання зростають рік у рік. Також до відома – близько 7% території України перебувають під офіційно відведеними звалищами, і ще до 10% – під неофіційними. Сукупно – більш ніж на 15% території України ґрунт не придатний для життя.
Страшно уявити, скільки токсинів і шкідливих речовин містить грунт під звалищами.
7. Утеплення будинку.
Вже існує досить велика кількість технологій теплоізоляції та утеплення, що дозволяють значно знизити витрати на опалення приміщень. Це не тільки економічно вигідно, а й значно в екологічному відношенні.
8. Менше м’яса.
За одними з останніх даних екологічних служб дуже великий відсоток забруднення довкілля припадати на промислове тваринництво (за деякими джерелами – відсоток забруднення більше, ніж від усього авто та авіатранспорту).
Намагайтеся їсти менше м’яса!
9. Зелена енергія.
Існують вже цілком доступні технології, що працюють на сонячній або енергії вітру: сонячні батареї, дзеркальні та інші сонячні колектори для нагрівання води, вітряки та інше.
НЕ ЗАЛИШАЙТЕСЯ БАЙДУЖИМИ ДО ТАКИХ РЕЧЕЙ!
ПРИТРИМАТИСЯ ДАНИХ ПРАВИЛ – ДРІБНИЦЯ, ЦЕ ЗАЙМЕ ДУЖЕ НЕБАГАТО ВАШОГО ЧАСУ, АЛЕ ДОПОМОЖЕ ПРИРОДІ! АДЖЕ ВІД ЦЬОГО НАПРЯМУ ЗАЛЕЖИТЬ НАШЕ МАЙБУТНЄ, МАЙБУТНЄ НАШИХ ДІТЕЙ!
ДОПОМОГА ПЛАНЕТЕ І ПРИРОДІ – НАШ БОРГ!